Пажо, Готие водят Айлъндърс пред Кепитълс, 5-1
AP News | 2023-12-30 | 05:17:04

НЮ ЙОРК (AP) — Жан-Габриел Паго отбеляза два гола и добави две асистенции, Жулиен Готие отбеляза два гола и асистенция, а Ню Йорк Айлъндърс победиха Вашингтон Кепитълс 5-1 в петък.

Иля Сорокин направи 26 спасявания и островитяните се подобриха до 7-1-3 в последните си 11 мача на UBS Arena. Защитникът Ноа Добсън също вкара за Ню Йорк.

Дарси Кумпер завърши с 24 спасявания за Вашингтон в помощ на Чарли Линдгрен, който напусна играта с контузия в горната част на тялото през първия период. Никола Обе-Кубел вкара за Вашингтон, който има три поредни загуби.

Паджо взриви еднократно, за да запише третия си гол за сезона и да открие резултата при 4:51. Готие пресече пас в защитната зона и поведе нахлуването на територията на Кепитълс, преди да плъзне шайбата към защитника Александър Романов, който постави еднократния удар.

Паджо отбеляза втория си гол и завърши резултата в 14:26 на третия период, когато изстреля с ръкавицата на Куемпер, за да увеличи преднината на островитяните до 5-0.

Готие вкара два пъти в рамките на 17 секунди в средата на третия период, за да даде преднина на островитяните с 4-0.

Той зарови рикошет от далечна дистанция в слота и след това реализира страхотен форхенд- комбинация от бекхенд, за да помогне на островитяните да възвърнат самообладанието си, след като получиха поражение със 7-0 по-рано тази седмица срещу Питсбърг Пингуинс. Пажо асистира и за двата гола на Готие.

Добсън даде преднина от два гола на островитяните с шамар в 6:01 на втория период. Матю Барзал влезе на скорост в зоната на Кепитълс и асистира на Добсън с дроп пас. Бо Хорват регистрира помощник в играта.

Обе-Кубел развали предложението на Сорокин за изключване в последната минута на третия период.

Нападателят на Айлъндърс Мат Мартин се завърна в състава за първи път от 15 ноември, като пропусна предишните 19 мача, включително два престоя на IR. Кейси Цизикас беше извън терените поради заболяване, а вратарят Семьон Варламов не се обличаше и се смяташе за ден за ден.

Защитникът на Кепитълс Мартин Фехервари получи контузия в горната част на тялото през първия период и не се върна.

ПОНД ХОКЕЙ

Преди мача островитяните разкриха две обществени пързалки за хокей на езера на терена на Белмонт Парк в близост до арената на UBS, които ще бъдат домакини на турнири по хокей 4 на 4, Програми „Научете се да карате кънки“, „Научете се да играете“ и „Опитайте хокей безплатно“ върху синтетичен лед. Освен това зоната включваше малки огнища, отопляеми иглута, карнавални игри и камиони за храна.